Umpihankihiihto 2002 joukkuekilpailu

    Teht. 1 Teht. 2 Teht. 3 EA Lisärastit aikahyv/   Lähtö-
    sakot sakot sakot sakot sakot hyvitykset sakot   aika
Nro Joukkueen nimi                    
28. Sorin Biomedica Team   0 0 0 0 0 -26 -26 0 10:00
47. Team Naali   0 0 0 0 0 -26 -26 0 10:00
60. Hankisääsket   0 0 0 0 0 -26 -26 0 10:00
11. ERÄ-lehti   0 0 2 0 0 -26 -24 -2 10:02
1. Sipasijat   0 0 4 0 0 -26 -22 -4 10:04
19. Puhoskylän Urheilijat   0 0 4 0 0 -26 -22 -4 10:04
31. OP Suonenjoki Team   0 0 2 0 0 -24 -22 -4 10:04
40. VUOKATTI-OPISTO Ajakka Tiimi   0 0 4 0 0 -26 -22 -4 10:04
73. Yhdessä Hiihtäen Suomen Latu ry   0 0 4 0 0 -26 -22 -4 10:04
7. Mieslahti Racing Team   0 0 2 0 0 -22 -20 -6 10:06
25. Utin Jääkäri rykmentti   0 0 6 0 0 -26 -20 -6 10:06
27. BURANA team   0 0 6 0 0 -26 -20 -6 10:06
29. Surnuvuonon Seikkailijat   0 4 2 0 0 -26 -20 -6 10:06
53. Kauhavan varuskunnan Urheilijat   0 4 2 0 0 -26 -20 -6 10:06
55. Sommattomat   0 4 2 0 0 -26 -20 -6 10:06
14. PÖLKKY OY I   0 0 6 0 0 -24 -18 -8 10:08
66. Kainuun Prikaati 3. JK   2 0 6 0 0 -26 -18 -8 10:08
12. VARMA JYRÄ   0 4 6 0 0 -26 -16 -10 10:10
15. Shemeikat   0 0 2 0 0 -18 -16 -10 10:10
48. Pelkkää Soopaa   2 4 4 0 0 -26 -16 -10 10:10
9. Ohtonen   2 0 6 0 0 -22 -14 -12 10:12
26. Laskuvarjo jääkärikoulu   0 4 8 0 0 -26 -14 -12 10:12
39. Taistolaiset   0 0 8 0 0 -22 -14 -12 10:12
46. Ponssen Jätkät   0 4 4 0 0 -22 -14 -12 10:12
59. Metsähullutus   2 4 2 0 0 -22 -14 -12 10:12
33. Venäjän joukkue   4 6 4 0 0 -26 -12 -14 10:14
8. Finnsvala   0 0 6 0 0 -16 -10 -16 10:16
77. The Pierut   0 6 6 0 0 -22 -10 -16 10:16
4. Kuhmon Erämiehet   0 4 2 0 0 -12 -6 -20 10:20
58. Tuomarniemen metsäoppilaitos   0 0 6 0 0 -12 -6 -20 10:20
62. FORTUM Sähkönjakelu Koillismaa   0 0 4 0 0 -10 -6 -20 10:20
2. Pentikin Savipoijat   0 0 4 0 0 -8 -4 -22 10:22
3. Kontiotuote   0 4 8 0 0 -16 -4 -22 10:22
17. VUOKATTI-OPISTO Umpinaiset   0 0 6 0 0 -10 -4 -22 10:22
32. Anttovaarin perilliset ja Säihky   2 0 2 0 0 -6 -2 -24 10:24
43. PIEKAT   0 4 4 0 0 -10 -2 -24 10:24
49. KYS TEAM   0 4 8 0 0 -14 -2 -24 10:24
50. Rajakylän Rambot   0 0 6 0 0 -8 -2 -24 10:24
6. Kainuun Opisto 2.   0 0 6 0 0 -6 0 -26 10:26
23. LOSKAPOJAT   2 0 4 0 0 -6 0 -26 10:26
37. RT- 37 SAVONLINNA   0 0 4 0 0 -4 0 -26 10:26
13. UPM-Kymmene Metsä   0 4 6 0 0 -8 2 -28 10:28
18. VUOKATTI-OPISTO Tormas tiimi   0 0 6 0 0 -4 2 -28 10:28
22. AHKIO   0 0 8 0 0 -6 2 -28 10:28
24. Maasotakoulu   0 4 6 0 0 -8 2 -28 10:28
34. Viäntäjät   0 4 8 0 0 -10 2 -28 10:28
42. VUOKATTI-OPISTO Team Suprise   4 4 4 0 0 -10 2 -28 10:28
44. OAMK/ LUOVA   0 4 2 0 0 -4 2 -28 10:28
51. Uunikössikät   0 0 2 0 0 0 2 -28 10:28
61. Ryhmä HUSQVARNA   0 0 2 0 0 0 2 -28 10:28
75. Metsäkeskus   0 6 0 0 0 -4 2 -28 10:28
20. SKAISKI   2 0 2 0 0 0 4 -30 10:30
45. Res team Hki   0 4 6 0 0 -6 4 -30 10:30
52. Nurminen Forest   0 0 4 0 0 0 4 -30 10:30
54. Mäystimet   0 0 4 0 0 0 4 -30 10:30
67. Keräilyerä   0 4 8 0 0 -8 4 -30 10:30
71. Tuntran komitea   0 6 6 0 0 -8 4 -30 10:30
79. Eräopaskurssi Saarijärvi "puskantukot"   0 0 8 0 0 -4 4 -30 10:30
16. EERIKKILÄ   0 4 2 0 0 -2 4 -30 10:30
5. Kainuun Opisto 1.   0 0 6 0 0 0 6 -32 10:32
30. Iinattijärven Metsätyö Oy   2 4 8 0 0 -8 6 -32 10:32
56. Huuhkajan Kynsi   4 0 0 0 2 0 6 -32 10:32
63. Varpalan Metsä- ja kala joukkue 1   2 4 8 0 0 -8 6 -32 10:32
74. Pirttihirmut puskassa   0 0 6 0 0 0 6 -32 10:32
76. HURU-UKOT   0 0 6 0 0 0 6 -32 10:32
10. SIRAD99   2 0 8 0 0 -2 8 -34 10:34
21. Karhujoen Kopla   6 4 6 0 0 -8 8 -34 10:34
64. Varpalan Metsä- ja kala joukkue 2   0 4 8 0 0 -4 8 -34 10:34
70. Hangettaret   0 0 8 0 0 0 8 -34 10:34
78. POHJOISTEC   2 0 6 0 0 0 8 -34 10:34
57. OMBROT   0 6 4 0 0 0 10 -36 10:36
38. TALVISOTA - orkesteri   4 4 8 0 0 0 16 -42 10:42
                       

Yksilökilpailu

      Teht. 1 Teht. 2 Teht. 3 EA Lisärastit aikahyv/   Lähtö-
Nro Kilpailija   sakot sakot sakot sakot sakot hyvitykset sakot   aika
108. Eero Hartikainen Pudasjärvi 0 0 4 0 0 -26 -22 0 10:00
122. Petteri Mustakallio Kuopio 0 4 0 0 0 -26 -22 0 10:00
112. Janne Bonden Helsinki 0 0 6 0 0 -26 -20 -2 10:02
101. Juha Julkunen Savukoski 0 0 8 0 0 -26 -18 -4 10:04
102. Tuomo Ahola Vatjusjärvi 0 4 6 0 0 -26 -16 -6 10:06
103. Juha Ronkainen Pudasjärvi 0 4 6 0 0 -26 -16 -6 10:06
109. Urpo Tolonen Pudasjärvi 4 0 6 0 0 -26 -16 -6 10:06
114. Sami Tojkander Korppoo 0 0 2 0 0 -18 -16 -6 10:06
121. Kaarlo Pentikäinen Kuopio 0 4 6 0 0 -26 -16 -6 10:06
104. Jaakko Saaristo Valtimo 0 6 6 0 0 -26 -14 -8 10:08
125. Kalevi Haarahiltunen Ranua 2 6 4 0 0 -26 -14 -8 10:08
106. Pentti Kaijala Pudasjärvi 0 4 8 0 0 -22 -10 -12 10:12
107. Taisto Tuomivaara Posio 2 4 6 0 0 -22 -10 -12 10:12
115. Risto Mulari Helsinki 0 6 6 0 0 -20 -8 -14 10:14
117. Tuomas Saarelma Joensuu 0 0 2 0 0 -6 -4 -18 10:18
110. Alpo Hiltunen Puolanka 0 6 0 0 0 -8 -2 -20 10:20
123. Esa Mikkonen Suomussalmi 2 0 6 0 0 -10 -2 -20 10:20
124. Pentti Räisänen Suomussalmi 2 4 4 0 0 -10 0 -22 10:22
118. Tapio Kokko Taivalkoski 0 6 2 0 0 -6 2 -24 10:24
116. Markku Talka Levänen 4 4 4 0 0 -8 4 -26 10:26
119. Juha Virkkunen Helsinki 2 4 6 0 0 -4 8 -30 10:30
120. Keijo Koivunen Visuvesi 2 6 6 0 0 -6 8 -30 10:30